Fotograf ślubny - jak to się stało?

Mam na imię Przemek i jestem fotografem. Od wielu lat fotografia towarzyszy mi niemal każdego dnia. Jeszcze będąc dzieckiem pamiętam jak fotografowałem rodzinne spotkania i przyjęcia analogowym aparatem firmy Kodak. To był ten czas kiedy wykonując zdjęcie trzeba było ustawić idealny kadr, ponieważ każde naciśnięcie spustu migawki aparatu powodowało zmniejszenie ilości miejsca na kliszy, którego i tak było bardzo mało. Dzisiaj aparaty cyfrowe zawładnęły całym światem fotograficznym. Techniki fotografowania, niezliczona ilość obiektywów oraz cyfrowy zapis zdjęć na kartach pamięci dają niemal nieograniczone możliwość. Teraz kiedy świat fotograficzny przeszedł tak ogromne zmiany i aparat fotograficzny posiada każdy człowiek, chociażby w swoim smartfonie to śmiało można by powiedzieć, że fotografem może być każdy. Ja jednak postawiłem na fotografię profesjonalną. Zabawa aparatem fotograficznym, przeglądanie zdjęć z poprzednich lat oraz wspomnienia, które pozostały na fotografiach, to wszystko spowodowało, że dziś fotografią zajmuję się zawodowo.

Gdzie pracuję jako fotograf ślubny?

W Staszowie moim rodzinnym mieście prowadzę działalność gospodarczą pod nazwą Kemer Studio. Staszów to miasto położone w województwie świętokrzyskim liczące nieco ponad 15000 mieszkańców. Okoliczne miejscowości tj. Rytwiany, Kurozwęki stanowią historyczną perełkę dla powiatu staszowskiego, a także ciekawą propozycję dla turystów. Rytwiany to mała miejscowość położona kilka kilometrów od Staszowa, która posiada bogatą historię. Znajdują się tam: Ruiny gotyckiego zamku obronnego, Barokowy kościół Zwiastowania NMP i klasztor pokamedulski „Pustelnia Złotego Lasy” oraz pałac i hotel Rytwiany. W Kurozwękach zaś znajduje się pałac wybudowany w 2 połowie XIV wieku w którym bardzo często organizowane są sesje ślubne, a także hodowla bizonów, mini zoo oraz niedawno powstały browar Popiel serwujący znakomite piwo. Staszów jest otoczony lasami i jeziorami, a dosłownie kilka kilometrów na północ rozciąga się pasmo Gór Świętokrzyskich. Te wszystkie czynniki dają ciekawe możliwości na wykonanie pięknych naturalnych sesji fotograficznych w plenerze. Jednak obszar mojego działania to nie tylko Staszów i województwo świętokrzyskie, ale cała południowa część Polski. Miasta i ich okolice w których preferuję swoją pracę to przede wszystkim: Kielce, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów czy Lublin. Mobilność w zawodzie fotografa wpisana jest w podstawowe wymagania, a szczególnie fotografa ślubnego.

Dlaczego fotografia ślubna?

Właśnie fotografia ślubna jest najbliższa memu sercu. To dzięki niej poznaję wielu ciekawych ludzi i zapisuję historię Ich życia na zdjęciach. Pamiętam swój pierwszy sfotografowany ślub. To bardzo ciekawa historia. Pewnego dnia skontaktowała się ze mną znajoma, która planowała swój ślub i była na etapie poszukiwania fotografa ślubnego. Poprosiła mnie, abym to właśnie ja był jej fotografem ślubnym. Było to dla mnie duże zaskoczenie ponieważ wtedy jeszcze nie fotografowałem ślubów. Jednak ta informacja dała mi dużo radości, że jest ktoś, komu podobają się moje fotografie i chce obdarzyć mnie tak dużym zaufaniem powierzając mi możliwość fotografowania własnego ślubu. Oczywiście się zgodziłem, zdjęcia wyszły naprawdę bardzo ładne i od tego momentu wiedziałem, że fotografia ślubna to jest to czym chcę się zajmować zawodowo. Dzisiaj mam już za sobą kilka sezonów ślubnych, tysiące wykonanych zdjęć i całkiem sporą ilość szczęśliwych Par Młodych z którymi cały czas mam kontakt i czasami wspominamy ten najważniejszy dzień Ich życia.

Pary młode fotografa ślubnego - moi klienci

Fotograf ślubny, fotograf ślubny Staszów pod takimi frazami w Internecie bardzo często przyszłe Pary Młode wyszukują swojego fotografa w mojej okolicy. Właśnie w taki sposób najczęściej trafiają do mnie moi klienci. Cieszy mnie również fakt, że Kemer Studio oraz Przemysław Śmieszek stają się coraz bardziej rozpoznawalną marką w branży ślubnej i jestem i jestem utożsamiany właśnie jako Fotograf Ślubny w Staszowie. Staszów i jego okolice to miejsce w którym najczęściej pracuję i właśnie tutaj mam najwięcej klientów. Jednak od pewnego czasu moja współpraca z Parami Młodymi przenosi się na inne województwa.

Fotografia ślubna w Polsce

Od kilku lat obserwuję również jak kształtuje się polski rynek fotografii ślubnej. Nowe trendy oraz coraz większa świadomość klientów branży ślubnej, powodują to, że dzisiaj organizacja ślubu oraz przyjęcia weselnego staje się prawdziwym przedsięwzięciem. Sztab ludzi oraz kilka firm to norma w organizacji tego najważniejszego dnia dla przyszłej Pary Młodej. Bardzo cieszy mnie fakt, że klienci przykładają coraz większą wagę do fotografii i oczekują aby fotograf w jak najlepszy sposób zapisał historię ich najważniejszych momentów w życiu. Dlatego fotografia ślubna w Polsce coraz bardziej dorównuje tej, którą możemy zobaczyć na zagranicznym portalach tej branży.